Yükleniyor
 
AYDIN Dener
271 Görüntülenme

Atakale Elektrik Nitelikli Aldatıyor

Ağustos ayı başında 60 adet güneş paneli, 60 m solar kablo ve bağlantı elemanları ile projeye uygun konstrüksiyon siparişi verdim. Panelleri 3 gün, konstrüksiyonu da 12 gün sonra göndereceklerdi. Konstrüksiyon projeye uygun olması gerektiğini söyledim tama aynısı olacak dedi. Sadece ayakların kalınlıkları 4 mm yerine 3 mm olacak şekilde anlaşmıştık. Bu yazdıklarım WhatsAppta var. Ekran görüntüsünü paylaşabilirim.
Parayı peşin ödedik. Beklemeye başladık. paneller 15 gün sonra geldi. 60 metre kablo gönderilmedi, cıvatalar eksik geldi. Konstrüksiyon ise bir türlü gelmedi. Aradığımızda bugün çıkacaktı olmadı yarın çıkacak dendi. Sık aramaya başladım. Birazdan size dönerim deyip hiç dönmedi. En son firma yetkilisi İsmail beni engelledi. Böyle bir ticaret anlayışı olamaz. Cuma kargoya veriyoruz dendi ama verilmedi. Cumartesi aradım ben kendi imkanlarımla aldıklarayım dedim telefonu yüzüme kapattı. Şirketini aradım Lale hanım ile görüşmelere başladık Çünkü İsmail beni engellemişti. Lale hanım Pazartesi gönderiyoruz dedi ama kargo bilgilerini defalarca istememe rağmen vermediler. Çünkü hazır değildi. Salı da aynı konuşmaları yaptık biz kargoya verdik ama siz çok sık aradığınız için geri getirdik gelin buradan alın dediler. Verdik dedikleri firmayı aradım kesinlikle böyle bir teslimat yapılmadığını söylediler. Onu da sineye çekip nakliye onlara ait olmasına rağmen kendim 12 bin TL ödeyerek getirttim.
En son 12 günde teslim edecekleri konstrüksiyonu 25 gün sonra kendi imkanlarımla aldırdım.
Gelen konstrüksiyonu görünce hayal kırıklığına uğradım. Projeye uygun değildi. Bizim proje 3 ayaklı arka ayak 3m orta ayak 2.2 m ve ön ayak 1.4 metre olması gerekirken arka ayak 1.8 m ön ayak 80 cm gelmişti. Kiriş boyu 4m olması gerekirken 3m gönderilmişti. Yan ve arka caprazları hiç gönderilmemişti. Beni engellediği için iş sahibine arattım. Projeyi geç gördüğünü ondan dolayı telafi edeceklerini söyledi. 4 gün sonra eksik parçaları göndereceğini söyledi. 4 gün geçti konstrüksiyonu hazırlanmamış bide üstüne ilave 36 bin TL para istedi. Ben de siz, projeye göre fiyat verdiniz bunu kabul etmediğimi söyledim. Para vermezseniz göndermem dedi. Başka çarem yoktu onu da kabul ettim. Pazartesi Siparişi hazırlayın parayı o şekilde göndereceğim dedim. Salı günü göndermezsen Siparişi durdururum dedi. Pazartesi hazır olması gereken sipariş hiç yapılmamıştı. Tamamen yeni para koparma taktiği olduğunu anladım. Konstrüksiyonun eksik parçalarını başka bir yere 2 günde yaptırdım. 50 bin TL zararım oldu.
Sonuç olarak 60 metre solar kablo için 1500 TL, eksik civatalara 1500 TL, eksik konstrüksiyon için 50 bin TL para ödedim.
Kablo, civata ve nakliye için bana ödemeleri gereken 8 0000 TL ücreti halen ödemediler. Konstrüksiyonu yargıya taşıyacağım.
Eksik üründen dolayı faturalarını iade ettim. Yenisini halen kesmediler. Maliyeye faturasız mal satışı ticaret bakanlığına da eksik ve yanlış sipariş için şikayette bulunacağım. Çevrenizde kim varsa uyarın bu firmadan uzak dursunlar. Bunlar nasıl bu kadar nitelikli d***** yapabiliyor. Bunlara dur diyecek bir savcı yok mu.


2023-09-15 10:47:40

Marka Cevabı

Marka Bu Şikayete Cevap Vermedi

Ziyaretçi Yorumları


Markaya Ait Diğer Şikayetler

Şikayet Hakkında
Şikayet Durumu:
Cevap Bekleniyor
Beğeni Sayısı:
0 Beğeni
İncelenme Sayısı:
271 İnceleme
Kategori:
Şikayetçi Misin? Atakale Elektrik Hakkında Şikayet/Teşekkür Oluştur
"Atakale Elektrik " İçin Şikayet Oluştur

Benzer Şikayetler