Yükleniyor
 
semiha gülis tire
304 Görüntülenme

D-Smart Şikayetim Hakkında

merhaba.

2021 aralığın son 10 günlük dilimi içerisinde bir telefon aldım. halihazırda abonesi olduğum TÜRKNET tarafından arandığımı, Tarifemin 90 tl yerine 200 küsur TL olacağı belirtildi. kabul etmeyince çağrı merkezi çalışanı tarafından bir kaç bilgi daha verip (öğrenci olduğum, eski fatura tutarım) inandırıcılık sağlandı ve işbirlikçisi olan d-smart şirketinde bana uygun tarife olduğu söylendi. bu bilgiler eşiliğinde dsmart sağlayıcısına geçiş yaptım. daha sonra öğrendim ki arayan dmsart çağrı merkezi çalışanı imiş. yanlış ve yalan bilgi ile mağdur edildim. türknet aboneliğim de devam ettiği için iki aboneliğim oldu ve iki sağlayıcıya fatura ödemek durumunda kaldım. türknet e durumu aktardığımda yardımcı oldular ve bir fatura bedeli almadılar. kendilerine teşekkür ediyorum.

sonraki süreçte dmsart a ilgili şikayetlerde bulundum. şirket ''yanlış bilgilendirmeyi'' önceki kayıtlar dinlenerek kabul etti fakat aldatılmama rağmen cayma bedeli ödemem gerektiği söylendi. bu bedeli ödememek için ikamet ettğim diğer eve nakil istedim. benden mağduriyetimden dolayı bir önceki fatura ve nakil işlemleri ücreti alınmayacağı söylenmesine rağmen ikinci fatura dönemi geçti ve evde kurulum hizmeti verilmedi. yapılan işlem binadaki türk telekom altyapısı üzerinden kutuya dmsart tanımlamak oldu. geri kalan ev kurulumu için 80 tl talep edildi ya da elektirikçi çağırma aklı verildi. 10larca kez şirketi aramama rağmen evde kurulumun ücrete tabi olduğu söylenerek nakil ettirdiğim internet hizmetinden de faydalanamadım. 2 fatura bedeli ödemiş bulunmaktayım.

hem kandırılıp hem de hizmeti kullanamamanın yanı sıra, tüketici hakem heyeti ve ilgili bir kaç devlet merciine yapmış olduğum müraacatlar sonucu sözlü olarak bir sonuç alamayacağımın söylenmesine, dmsart adlı şirketin, şikayetvar gibi sitelerde görüldüğü üzere bunu bir şirket politikası haline getirmesine, vatandaşlara yanlış bilgi vererek haksız kazanç elde etmesine Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir ferdi olarak bu hukuksuzluğa çaresiz kalmak ve hakkımı savunamamak beni asıl üzen durumdur.

talebim artık lütfen bir buçuk ay sonrasında evde kurulumun ücretsiz sağlanması ve ödemiş olduğum iki faturanın haksız kazançtan dolayı tarafıma iade edilmesi, faturalandırma sürecinin nakil işlemi tamamlandıktan sonra başlamasıdır. bunların olacağına dair herhangi bir umudum olmamasına rağmen insanların bu şirketin yaklaşımını ve işletme politikasını görmesi için bu platforma yazdığımı da belirtmek isterim.


2022-02-16 14:33:29

Marka Cevabı

Marka Bu Şikayete Cevap Vermedi

Ziyaretçi Yorumları


Markaya Ait Diğer Şikayetler

Şikayet Hakkında
Şikayet Durumu:
Cevap Bekleniyor
Beğeni Sayısı:
0 Beğeni
İncelenme Sayısı:
304 İnceleme
Kategori:
Şikayetçi Misin? D-Smart NET internet Hakkında Şikayet/Teşekkür Oluştur
"D-Smart NET internet" İçin Şikayet Oluştur

Benzer Şikayetler