Havva hacıoğlu
261 Görüntülenme

İşbank kredi kartı yıllık ücreti

Adıma kayıtlı işbank tema kredi kartımdan 105 tl kredi kartı yıllık ücreti adı altında para çekilmiştir.
Tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6. Maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.

T. C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/4736 esas 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair kesin hükmü bulunmaktadır.
Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde kesilen yıllık kart ücretinin iptalini ve tarafıma iadesinin yapılmasını istiyorum. Kartımı düzenli olarak yıllardır kullanıyorum, benden haksız yere alınan bu ücreti geri iade edilmemesi halinde bankanızla çalışmayacağımı kartımı iptal edeceğimi, İadenin yapılmadığı takdirde tüm yasal haklarımı kullanacağımı belirtmek isterim. Konuyla ilgilenmenizi istiyorum. Aksi takdirde bankanızdan memnun olmama rağmen üzülerek Bankalar Birliği ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı kesin ve net ifade etmek isterim.


2022-03-30 12:00:20

Marka Cevabı

Marka Bu Şikayete Cevap Vermedi

Ziyaretçi Yorumları


Markaya Ait Diğer Şikayetler

Şikayet Hakkında
Şikayet Durumu:
Cevap Bekleniyor
Beğeni Sayısı:
0 Beğeni
İncelenme Sayısı:
261 İnceleme
Kategori:
Şikayetçi Misin? Türkiye İş Bankası Hakkında Şikayet/Teşekkür Oluştur
"Türkiye İş Bankası" İçin Şikayet Oluştur

Benzer Şikayetler