Yükleniyor
 
Rana Ayık
179 Görüntülenme

Sahibinden.com'dan Şikayetçiyim 14.000 TL Kestiler

09.10.2023 tarihinde sahibinden.com sitesine satılık ev ilanı verdim, ilanın ön planda görünmesi için doping adı altında ücretli seçenekler vardı, bende evimin çabucak satılması için o seçeneklerden bir kaç tane işaretledim fiyatları ( 2TL,5TL gibi görünüyordu)ilk çok büyük, geri kalan rakamlar çok küçüktü.kuruş gibi algıladım.Ödemeyi kredi kartımla yaptım çok fazla tutmayacağını düşündüğüm için toplam dikkat etmedim .Az sonra bankamdan bildirim geldi 14.359,20 TL harcamam olduğunu öğrendim,hemen sahibinden.com iletişim birimini arayıp durumu anlattım görevli hemen ilanı kaldırmamı istedi anında kaldırdım, ilanım sadece 6 dk sitede kalmıştı. Yanlışlıkla yaptığım ödemeyi iptal etmelerini ,ürünü iade hakkımı kullanmak istediğimi belirttim.İki iş günü içerisinde sonuçlanacağını olumlu yada olumsuz bana döneceklerini söyledi. Ancak 2 gün sonra olumsuz yanıt geldi ve faturamı gönderdiler,para iadesinin mümkün olmadığını söylediler. Bende bunun üzerine aynı sitenin şikayet bölümüne şu mesajı yazdım:
Merhaba 09.10.2023 tarihinde önce 15593150, sonra 15592913 no lu taleplerim oldu. Bugün 15592913 no lu talebimin cevabı olumsuz geldi. Ancak bir tüketici olarak aldığım üründen vazgeçme hakkım vardır. Kaldı ki internet sitenizdeki hizmet bedelini gösteren fiyatın ilk rakamları büyük harfle diğer rakamlar çok küçük şekilde yazılmış ve okuyucunun iradesini yanıltacak düzeydeydi. Ödemeyi yaptıktan sonra fiyatın çok yüksek ve abartılı olduğunu öğrendiğimizde hemen müşteri hizmetlerinizi aradık ve müşteri hizmetlerinizdeki Samet adındaki görevli bize ilanı kaldırmamız gerektiğini ve durumu yetkililere bildireceğini söyledi. Şu an o ilan sitenizde yayında olmadığı halde bir ürün satın almış gibi bedelini hala bize ödetiyorsunuz. Fiilen şu an bize hizmet vermiyorsunuz ama yine de bedelini bize ödetmeye çalışıyorsunuz yanlışlıkla yapılmış bu harcamanın vazgeçme maliyeti olduğu kanunlar tarafından da sabittir. Eğer bu haksızlığı sürdürmek isterseniz tüm hukuki haklarımızı kullanacağımız gibi sitenizi tüm internet mecralarında da yaptığınız uygulama hakkında şikayet edeceğiz. Kaldı ki ödediğim parayla şu an benim ilanım sitenizde yayında yok ve siz benim evimi satma ile ilgili girişimimi baltalamış oluyorsunuz. Tüketici hakları kanununa göre yasal süre içinde cayma hakkım olduğu için ve bu süreyi aşmadığımdan iade talebimin yerine getirilmesini talep ediyorum. Üstelik ilanın kaldırılma teklifi de sizin tarafınızdan yapılmıştır. Bütün bu taleplerimin dikkate alınarak yanlışlıkla yapılmış olan harcamanın altı dakika sitenizde kalan ilan kısmı çıkarılarak geri kalanının tarafıma en kısa sürede ödenmesini talep ediy
orum.
Sahibinden. com yetkilisinin yönlendirmesiyle aynı gün kaldırdığım ilanın vazgetiğimi belirttiğim halde paramı gaspetmiş durumdalar hem iradem yanıltılmış hemde tüketici olarak yasal olan cayma hakkım ihlal edilmiştir kamuoyuna duyurulur.


2023-10-16 20:44:27

Marka Cevabı

Marka Bu Şikayete Cevap Vermedi

Ziyaretçi Yorumları


Markaya Ait Diğer Şikayetler

Şikayet Hakkında
Şikayet Durumu:
Cevap Bekleniyor
Beğeni Sayısı:
0 Beğeni
İncelenme Sayısı:
179 İnceleme
Kategori:
Şikayetçi Misin? Sahibinden.com Hakkında Şikayet/Teşekkür Oluştur
"Sahibinden.com" İçin Şikayet Oluştur

Benzer Şikayetler