Erhan arslan
267 Görüntülenme

Sompo Sigorta Şikayetim Var !

333000008361671 NOLU POLİÇE.
Güleçyüz turizmime ait 16s3288 plakalı aracın 4.3.2022 tarihinde karışmış olduğu kazaya ait açıklama;
bizler iser tur servis (4800465755) ailesi olarak 16 yıldır istanbul'da ALTUR firmasının tedarikçisi, Bursa'da ise kurumsal firmaların servis hizmetini veriyoruz. servis taşıma işine ait çoğunlukla Sompo Sigorta ile çalıştık daha önce yaşanan tüm kazalarda hiç bir sorun yaşamadığımızdan birlikteliğimizi hep sürdürdük. aynı sektörden olan diğer şahız ve şirketler yeterli iş bulamadığı zaman bizler onların araçlarını yıllık bir bedel ile kiralayarak kendi adımıza çalıştırdık. dolayısıyla trafik ,kasko ve koltuk sigortaları hep tarafımızdan yaptırılmıştır.
şuan şirketimizde 12 araç öz mal kiralık olarakta 14 s plakalı servis aracı ile hizmet veriyoruz. toplam araç sayımız 26 dır.
yaşanan kazaya ait marmara bölge saha denetçisi bir personeliniz dün bizi ziyaret edip aracın güleçyüz firmasına kayıtlı olduğunu şöförün iser tur firmasına kayıtlı(sgk)olduğunu ve bunun kiralama yoluyla temin edilmesi halinde poliçede belirtilmesi gerektiğinden dolayı dosyanın kapatılasını ve sonponun ödeme yapamacağını ve bizim karşı tarafla muhatap olmamız gerektiğini beyan etti.
bu kazaya ait trafik ve jandarmanın tutanak sonuçlarına göre suç oranı %100 karşı tarafta iken sonpo nun ödenecek araç bedelini zaten karşı tarafın sigorta ve kaskosundan tamamını rucu edebilecek iken (karşı firma kurumsal bir kooperatif taşıma firması) bizleri bu şekilde yalnız bırakması çok üzücü oldu.
ruhsat sahibini farklı sigorta ettirenin farklı şirket olduğunu bilen acentemiz ise yıllardır bizi bu konuda uyarmadı. kasko poliçesindeki bu eksiklik sayesinde yılarca boş yere prim ödemiş olduğumuzu belirtmek isterim.
yasal olarak bu konuyu acentenizide dahil ederek dava edeceğimizi ve mümkünse var olan tüm kaskolarımızın iptaline gideceğimizi özelliklede sonraki süreçlerde sompo ile çalışamayacağımızı belirtmek isterim.
konuyla ilgili çözümleriniz var ise dönüş rica ederim. saygılarımla. Erhan Arslan İser tur şirket müdürü..


2022-03-15 11:43:46

Marka Cevabı

Marka Bu Şikayete Cevap Vermedi

Ziyaretçi Yorumları


Markaya Ait Diğer Şikayetler

Şikayet Hakkında
Şikayet Durumu:
Cevap Bekleniyor
Beğeni Sayısı:
0 Beğeni
İncelenme Sayısı:
267 İnceleme
Kategori:
Şikayetçi Misin? Sompo Sigorta Hakkında Şikayet/Teşekkür Oluştur
"Sompo Sigorta" İçin Şikayet Oluştur

Benzer Şikayetler