mehmet sakir
302 Görüntülenme

Vodafone Hattıma ait kota bilgim/rızam dışında kaldırılmış çok yüksek fatura geldi,

Vodafone Şikayet'im Arkadaşlar dün itibariyle vodafone tarafından haksız olarak şişirilen ve derhal iptal ettiğim( 05512492578) hattım ile ilgili yaşadığım sorun şu şekildedir; 07.08.2020 tarihine kadar kontrollü olarak aylık 28 tl ye paket almakta idim.
vodafone temsilcisi tarafından bir telefon araması geldi. Aylık olarak 45,9 tl ödemem karşılığında 1 yıllık sözleşmeye istinaden daha iyi bir pakete geçeceğim bu nedenle faturalı hatta geçmemin daha avantajlı olacağı söylendi.Bende müşteri temsilcisine şayet paketim biterse internet, sms telefon konuşma vs tarafınızdan durdurulup aşım yapmama izin verilmeyecek, böylece faturamın kontrolsüz olarak şişmeyeceği şeklinde güvenli ise onay verebilirim dedim.Müşteri temsilcileri cevaben haklarınız bitince kotanız dolacağı için kullanım yapamayacağımı ve böylece herhangi ek bir ücret ödemeye maruz kalmayacağımı belirtip sözlü olarak tarafıma taahhüt etti. .Yani kotalı olacak ve kota dolunca hizmet alamayacağım söylendi.Böylece sözlü olarak 1 yıllık sözleşme yapmış olduk.
Sözleşme bittikten sonra ,kurum tarafından aranıp sözleşmemin bittiği tarafıma msaj yada sözlü olarak bildirilmedi.Rızam /onayım olmadan geçen süreler içerisinde sürekli olarak haksız birşekilde fatura tutarlarım yükseltildi.
2020/8 aydan başlamak suretiyle faturalarım sürekli olarak arttırıldı ekteki .45,9 tl 'den başlayarak zamanla 60,18 tl'ye kadar yükseltildi. Son olarak 11.02.2022 tarihinde FD20251I827D11 nolu fatura ile 624,40 TL 'lik bir faturalandırma yaptılar, 11.02.2022 tarihi itibariyle derhal ödemeyi yapıp, kabul etmemekle beraber mersindeki yetkili hakem heyetine yasal haklarımı kullanmak için başvurdum.

TKHK ve İLGİLİ YÖNETMELİKLERE istinaden sözleşme sürem bitmiş olmasına rağmen onayım/rızam/bilgim olmadan yüksek meblağlı faturalar yatırmama neden oldular.Kota talebim olmasına ,aşım halinde açık rıza ve talebim olmadan tarafıma kullandırma yaptırmamanız gerekirken rızam ve bilgim olmadan yüksek meblağlar ile kullanmama sebebiyet verdiler.tamamen onların kusur ve art niyeti iledir.sınırsız internet ,konuşma vs aylık 100 tl olmasına rağmen ,bu haksız ve hukuksuz faturayı tarafıma ödetmeleri hukuka göre dürüstlük kurallarına aykırı ,ayrıca sebepsiz zenginleşme’dir. Ben yasal yollara başvurdum bu sorunu yaşayan herkesinde başvurması gerektiğini düşünüyorum,aksi halde bunlar kötü çalışmalarıyla milyonlarca insanı mağdur etmeye devam edecekler.

Vodafone Hattıma ait kota bilgim/rızam dışında kaldırılmış çok yüksek fatura geldi, hattımı derhal iptal ettim


2022-02-12 08:16:38

Marka Cevabı

Marka Bu Şikayete Cevap Vermedi

Ziyaretçi Yorumları


Markaya Ait Diğer Şikayetler

Şikayet Hakkında
Şikayet Durumu:
Cevap Bekleniyor
Beğeni Sayısı:
0 Beğeni
İncelenme Sayısı:
302 İnceleme
Kategori:
Şikayetçi Misin? Vodafone Hakkında Şikayet/Teşekkür Oluştur
"Vodafone" İçin Şikayet Oluştur

Benzer Şikayetler