Yükleniyor
 

Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi


ŞikayetMerkezi Bireysel Üyelik Sistemi

Lütfen sisteme üye olmadan veya kullanmadan önce bu sözleşmeyi dikkatlice inceleyiniz. Sistemi kullanmaya başlayarak veya sisteme erişerek, aşağıda sıralanan koşul ve şartları kabul etmiş olursunuz. Eğer bu koşul ve şartları kabul etmek istemiyorsanız, sisteme giriş yapmamalı veya kullanmamalısınız. Eğer sistemi kullanıyorsanız ve bu şartları kabul etmek istemiyorsanız, kullanımı hemen sonlandırmalısınız. ŞikayetMerkezi, bu sözleşmeyi herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar ve değişiklikler, sözleşmenin güncellenmiş hali sisteme yüklendiği anda yürürlüğe girer. Sizden, bu değişiklikleri takip etmek ve sözleşmeyi periyodik olarak kontrol etmek beklenmektedir. Sistemi kullanmaya devam etmeniz, değiştirilmiş sözleşmeyi kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Bu sözleşmenin devamı

https://sikayetmerkezi.com/sikayet-itiraz-degerlendirme-ticari-reklam-ve-haksiz-ticari-uygulamalar-sozlesmesi

ve 

https://sikayetmerkezi.com/sikayetmerkezi-gizlilik-politikasi-ve-kisisel-veri-koruma-beyani

adresindedir. Üye olan tüm tip kullanıcılar bu şartları da kabul etmiş olurlar.

Sözleşmenin Amacı

Madde 1

Bu sözleşmenin amacı, bir yandan www.sikayetmerkezi.com (bundan böyle ŞikayetMerkezi olarak anılacaktır) ve diğer yandan ŞikayetMerkezi sistemini kullanacak veya kullanmakta olan internet kullanıcısı (bundan böyle Üye olarak anılacaktır) arasında, sistemin kullanım koşulları ve yürürlük şartlarını belirlemektir.

Sözleşmenin Kapsamı

Madde 2

ŞikayetMerkezi, internet üzerinden erişilebilen bir şikayet ve çözüm platformudur ve alınan mal veya hizmetlerle ilgili şikayetleri mal ve hizmet sağlayıcıları ile kullanıcılar arasında arabuluculuk yaparak kaliteyi artırmayı hedefler. Bu sözleşme, ŞikayetMerkezi sistemine üye olmayı düşünen kullanıcılar için geçerli olan hüküm ve şartları içerir. Sistemi kullanarak şikayetlerini iletmek isteyen kullanıcılar, bu sözleşmede yer alan hükümleri kabul etmek zorundadır.

Üyelik ve Sistemin Kullanımı İle İlgili Hükümler

Madde 3

A - Üyelik için, kullanıcılar sistemin "üye ol" bölümünden kayıt olur ve bu bölümde istenen tüm bilgileri doğru ve tam olarak doldurmayı taahhüt eder. Üye, bu bilgilerin eksik veya yanlış doldurulmasından doğacak her türlü zarardan sorumlu olduğunu kabul eder.

B - Üye, sistemi kullanmanın getirdiği tüm sorumlulukları ve riskleri üstlenir. ŞikayetMerkezi, sistem üzerinden sunulan hiçbir hizmet veya bilgi için herhangi bir garanti vermez. Üye, sunulan tüm bilgilerin doğruluğunu ve güvenilirliğini kendisi değerlendirir.

C - Üye, sistem kullanımı sırasında Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası sözleşmelere ve geçerli tüm yasal düzenlemelere uymayı taahhüt eder. Ayrıca, ŞikayetMerkezi'nin içeriğini izinsiz değiştirmeyeceğini, zararlı yazılımlar yaymayacağını ve sistemin iletişim kaynaklarını kötüye kullanmayacağını beyan eder.

D - Üye, şikayet içerikleriyle ilgili olarak, üçüncü şahısların şöhretine veya ticari itibarına zarar vermeyeceğini, haksız rekabet oluşturacak ifadeler kullanmayacağını kabul eder ve bu tür durumlarda doğabilecek tüm hukuki sorumlulukları üstlenir.

E - Üye, ŞikayetMerkezi tarafından gönderilen bülten, ürün, hizmet ve diğer bilgilendirme içeriklerini almaya razı olduğunu beyan eder.

Kullanıcı Yükümlülükleri

Madde 4

Şifre korunması, üyenin kendi sorumluluğundadır. Üye, hesap bilgilerinin yetkisiz kullanımından doğabilecek sorunlardan bireysel olarak sorumludur. Üye, hesap bilgilerinin yetkisiz kullanıldığını fark ettiği takdirde, durumu ŞikayetMerkezi'ye derhal bildirmekle yükümlüdür. Bildirim yapılsa dahi, bu durumun sorumlulukları sona erdirdiği anlamına gelmez. ŞikayetMerkezi, kayıtlı üyelerin sağladığı bilgilerin doğruluğunu varsayar. Eğer bu bilgilerin eksik, hatalı veya yanıltıcı olduğu tespit edilirse, üyelik iptal edilebilir veya askıya alınabilir ve ŞikayetMerkezi hizmetlerinin kullanımı engellenebilir.

Sikayetmerkezi.com kullanıcıları ve firmaları koruma maksadıyla ortaya çıkmış olan tecrübeyi güzellikle paylaşım ortamıdır. Şikayetmerkezi.com 'da Teşekkürler ve Şikayetler paylaşılmaktadır.

Sikayetmerkezi.com son kullanıcıları ve firmaları haksızlığa karşı korumak amacındadır. Haksız veya sahte olarak açılmış şikayetler bulunduğu taktirde derhal silinmektedir. Sahte olduğunu düşündüğümüz bir çok şikayet derhal silinmiştir ve silinmeye devam edilecektir. Yanlış veya sahte şikayet içerdiğini düşündüğünüz şikayetleri lütfen derhal info@sikayetmerkezi.com a mail atınız , incelemeler ve teyit ardından gerekliyse şikayetler derhal silinecektir. 

Şikayet ve teşekkür yazılması için email ve cep telefonu ile SMS onayı zorunludur. SMS'ler VEYSELKBAS olarak gelecektir ve üye olmak isteyenler bu SMS onay zorunluluğunu kabul etmiş olacaklardır.  Doğrudan Saygısızlık ve Hakaret içeren şikayetler yayınlanmayacaktır. Anlatım bozukluğu bulunan şikayetler ve teşekkürler imla bilgileri ile düzeltilerek yayınlanabilecektir. Yapılanma sürecinde gözden kaçmış olan şikayetleri lütfen bize yazınız. Sikayetmerkezi.com yaşadığımız olumlu ve olumsuz tecrübeleri şeffaf ve karşılıklı saygı ve hoşgörü çerçevesinde birbirimizle paylaşacağımız bir platformdur.

Bazen aldığımız hizmet veya ürünlerden memnun kalmayız ve bazense çok memnun kalırız ve bu tecrübeleri başkaları ile paylaşmak isteriz. Bazense bir ürün veya hizmet almak isteriz ve internet üzerinden o firma, ürün veya hizmet hakkında yorum okumak isteriz. Yaşadığımız sorunlar veya memnuniyetler için bazen doğru kişiye ulaşamayız veya başkalarının da duymasını isteriz. SikayetMerkezi.Com yaşadığınız sorunları veya teşekkürleri en kısa zamanda firmalara ulaştırma platformudur. 

Şikayet ve teşekkürlerlerinizde lütfen kişisel bilgi, olumsuz kelime ve cümle kullanmayınız. Şikayetlerinizi lütfen sakin bir üslup ile, mümkün olduğunca tarih yer kayıt ve gerekli bilgi ile kanıtlanabilir şekilde yazınız. Sizlere firma veya tarafımız dan ulaşılmak istenebileceğini göz önünde bulundurunuz. Anonim, gizli, sahipsiz ve yanlış bilgili şikayetler haksızlık olmaması amacıyla yayınlanamayacaktır.

Bir sorun veya yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız info@sikayetmerkezi.com üzerinden bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Üçüncü Kişilerle Üye Arasındaki İlişkiler

Madde 5

Üye, ŞikayetMerkezi aracılığıyla kurduğu üçüncü kişilerle olan ilişkilerinden tamamen kendisi sorumludur. Bu ilişkilerden doğabilecek her türlü zarar, kayıp veya talep için ŞikayetMerkezi sorumlu tutulamaz.

İhtilafların Çözümünde Uygulanacak Hukuk ve Yetki

Madde 6

Bu sözleşmeden doğan herhangi bir ihtilaf halinde, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanacak ve Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

Mücbir Sebepler

Madde 7

Mücbir sebep; ŞikayetMerkezi'nin kontrolü dışında gelişen ve sözleşmenin yükümlülüklerini yerine getirmesini engelleyen olaylar olarak tanımlanır. Bu durumlar, doğal afetler, savaş vb. olayları içerir. Mücbir sebep hallerinde, ŞikayetMerkezi'nin yükümlülüklerini yerine getirememesi durumunda, üye herhangi bir hak talebinde bulunamaz.

Sözleşmenin Yürürlüğe Girişi ve Süresi

Madde 8

Bu sözleşme, üye "kabul ediyorum" butonuna tıklayarak kabul ettiği anda yürürlüğe girer. Sözleşme süresizdir. ŞikayetMerkezi, üyeliği herhangi bir gerekçe göstermeksizin askıya alabilir veya sonlandırabilir. Üye, bu durumlarda ŞikayetMerkezi'den herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul eder.

ŞikayetMerkezi Kayıtlarının Muteberiyeti

Madde 9

İhtilaflarda ŞikayetMerkezi'nin kayıtları, HMK uyarınca kesin delil niteliğindedir ve bu kayıtlar arasındaki uyuşmazlıklarda ŞikayetMerkezi'nin kayıtları esas alınacaktır.

Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılması Hakkında Bilgilendirme

Madde 10

ŞikayetMerkezi, üyelerin verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun şekilde işlemekte ve korumaktadır. Üye, kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere ŞikayetMerkezi'nin internet sitesindeki gizlilik politikasından ulaşabilir.

Sözleşmenin Feshi

Madde 11

Bu sözleşme, üye tarafından üyeliğin iptal edilmesi ya da ŞikayetMerkezi'nin üyeliği sonlandırması durumlarında sona erecektir. Taraflar, bu sözleşmeyi herhangi bir tazminat ödemeden ve herhangi bir zamanda feshedebilirler. Üyenin herhangi bir sözleşme şartını ihlal etmesi durumunda, ŞikayetMerkezi üyeliği derhal iptal edebilir ve sözleşmeyi sonlandırabilir.

İhtilafların Halli

Madde 12

Bu sözleşmeden kaynaklanan tüm anlaşmazlıklar için Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Yürürlük

Madde 13

Üye, bu sözleşmeyi elektronik olarak kabul ederek üyelik işlemlerini tamamlamış olur. Sözleşme, üyenin kaydının tamamlanmasıyla hemen yürürlüğe girer ve süresiz olarak devam eder.

ŞikayetMerkezi Kayıtlarının Delil Niteliği

Madde 14

Üye, bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda ŞikayetMerkezi'nin elektronik veya yazılı kayıtlarının Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca tam delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil anlaşması niteliğinde olduğunu kabul eder.

Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Aktarılması

Madde 15

ŞikayetMerkezi, üyelerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na uygun şekilde işlemekte ve saklamaktadır. Üye, kişisel verilerinin işlenmesi konusunda ŞikayetMerkezi'nin gizlilik politikasına uygun olarak hareket edileceğini kabul eder. Üyelerin kişisel verileri, ŞikayetMerkezi tarafından sadece açık rıza verildiği durumlarda üçüncü taraflarla paylaşılabilir. Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin ayrıntılı bilgilere ŞikayetMerkezi'nin web sitesindeki gizlilik politikası sayfasından ulaşılabilir.